Топ листа на најдобри тетовски уметници во Ротердам

Ротердам е град полн со уметност и култура, а ова се одразува и на тетоважата сцена. Постојат многу талентирани и креативни тетоважа уметници во Ротердам кои имаат совладано различни стилови и техники. Без разлика дали барате минималистичка, реалистична, традиционална или шарена тетоважа, сигурно ќе најдете уметник за тетоважа кој одговара на вашите потреби. Во овој блог пост, ќе ве запознаеме со некои од најдобрите тетовски уметници во Ротердам кои дефинитивно треба да ги запознаете.

1. Бобсон Мастило
Bobson Ink е познато студио за тетоважа во срцето на Ротердам кое постои од 2010 година. Основачот и сопственик Бобсон е наградуван тетовски уметник кој е специјализиран за реалистични портрети и животински мотиви. Тој работи со големо внимание на деталите и создава прекрасни уметнички дела на кожата. Покрај Бобсон, постојат уште четворица талентирани тетовски уметници кои работат во студиото, секој со свој стил. Од геометриски форми до мандали и цртани ликови, постои нешто за секој вкус.

2. Област на мастилото
Ink District е модерно и пријатно студио за тетоважа во центарот на Ротердам, кое беше отворено во 2017 година. Студиото придава голема важност на хигиената, квалитетот и задоволството на клиентите. Уметниците за тетоважа се пријателски, професионални и со задоволство ќе ве советуваат за вашиот избор на тетоважа. Ink District нуди најразлични стилови, како што се dotwork, blackwork, fineline, акварели и други. Исто така, можете да направите пирсинг овде или да ги покриете или зачините старите тетоважи.

3. Тетоважа на Рузлан
Rouslan Tattoo е мало и пријатно студио за тетоважа во северниот дел на Ротердам, основано во 2014 година. Сопственикот, Рузлан, е искусен и страстен тетовски уметник кој е специјализиран за традиционални јапонски тетоважи. Тој работи со голема почит кон јапонската култура и историја и создава автентични и хармонични дизајни. Rouslan Tattoo е место каде што се чувствувате удобно и добредојде, без разлика дали сакате мала или голема тетоважа.

Advertising

4. Бункер тетоважа
Bunker Tattoo е кул и креативно студио за тетоважа во јужниот дел на Ротердам, основано во 2009 година. Студиото се наоѓа во поранешен бункер од Втората светска војна, што му дава уникатен шарм. Тетовските уметници се многу талентирани и разновидни и нудат широк спектар на стилови, како што се старо училиште, ново училиште, нео-традиционални, племенски, писма и други. Bunker Tattoo е студио со многу личност и атмосфера кое нема да ве разочара.

5. Маституција
Inkstitution е едно од најстарите и најпознатите студија за тетовирање во Ротердам, кое постои од 1994 година. Студиото има репутација на висок квалитет, професионализам и хигиена. Тетовските уметници се многу искусни и вешти и можат да го имплементираат скоро секој стил што го сакате. Од фини линии до шарени цвеќиња до реалистични портрети, се е можно. Inkstitution е студио со традиција и класа кое ви нуди незаборавен тетоважа искуство.

Skyline von Rotterdam.