Топ листа на најдобри тетовски уметници во Дрезден

Ако барате нова тетоважа, сакате да бидете сигурни дека ќе ја добиете од професионален и талентиран уметник за тетоважа. Но како ќе го најдеш најдобриот уметник за тетоважа во твојот град? Еден од начините е да се погледнат критиките и портфолиата на различните студија. Друга опција е да дозволиме да ви помогнеме. Составивме топ листа на најдобрите тетовски уметници во Дрезден за вас, врз основа на нивното искуство, стил и задоволство на клиентите. Еве ги нашите препораки:

1. Студио за тетоважа инкогнито
Студиото за тетоважи "Инкогнито" е едно од најстарите и најреномирани студија во Дрезден. Од 1994 година, на своите клиенти им нуди висококвалитетни тетоважи во различни стилови, од реализам до старо училиште и мандала. Студиото има пет искусни тетовски уметници, од кои сите нудат индивидуални консултации и се прилагодуваат на желбите и идеите на своите клиенти. Инкогнито Студиото за тетоважи е исто така познато по својата хигиена и пријателски услуги.

2. Црна виножито тетоважа
Black Rainbow Tattoo е модерно и креативно студио кое е специјализирано за шарени и фантастични тетоважи. Без разлика дали сакате стрип мотив, животински портрет или геометриска шема, ќе го најдете тука. Студиото има четири талентирани тетоважа, сите од кои имаат свој стил и се среќни што преземаат нови предизвици. Black Rainbow Tattoo придава голема важност на пријатната атмосфера и добрата комуникација со клиентите.

3. Див во срцето тетоважа
Wild at Heart Tattoo е студио за сите кои бараат нешто посебно. Студиото нуди не само тетоважи, туку и пирсинг, накит и уметнички дела. Тетовските уметници се сите уметници кои создаваат свои дизајни и преземаат инспирација од различни извори, како што се природата, музиката или поп културата. Диво во Срце Тетоважа е место каде што можете да ја изразите својата личност.

Advertising

4. Длабока уметност на кожата
Skin Deep Art е студио кое се фокусира на реални тетоважи. Без разлика дали сакате портрет на сакана личност, славна личност или животно, овде ќе бидете импресионирани од деталите и изразувањето на тетоважите. Студиото има три тетовски уметници, од кои сите имаат долгогодишно искуство и постојано ги подобруваат своите вештини. Skin Deep Art е студио кое ви дава тетоважа која изгледа како уметничко дело.

5. Игла уметност тетоважа
Needle Art Tattoo е студио кое е специјализирано за традиционални тетоважи во старо училиште или нов школски стил. Ако барате тетоважа со храбри бои, чисти линии и класични мотиви како сидро, рози или голтања, дојдовте на вистинското место. Студиото има двајца тетовчани, од кои двајцата се мајстори на нивниот занает и се прилагодуваат на најновите трендови. Needle Art Tattoo е студио кое ви дава тетоважа која е безвременска.

 

Dresden.

Топ листа на најдобри тетовски уметници во Минхен

Ако сакате да добиете тетоважа, вие сте расипани за избор во Минхен. Градот нуди најразлични салони за тетоважа кои се разликуваат по стил, квалитет и атмосфера. За да ја олесниме вашата одлука, направивме врвен список на најдобрите тетовски уметници во Минхен за вас. Ова се базира на нашите сопствени истражувања, прегледи на клиенти и сведоштва. Секако, оваа листа не е исцрпна и има многу други добри студија за тетовирање во Минхен кои вреди да се посетат. Но, еве ги нашите омилени:

1. Храм Минхен пирсинг & тетоважа

Студиото tempel München Piercing & Tattoo Studio е едно од најпознатите и најпознати студија за тетовирање во Минхен. Централно се наоѓа на Розенхајмер Плац и нуди пирсинг и тетоважи со врвен квалитет и по фер цени. Студиото има неколку искусни и талентирани тетоважи кои се специјализирани за различни стилови, како фотореалистични, јапонски или традиционални тетоважи. Тибо и Џими се две од ѕвездите на студиото, кои веќе освоија бројни награди на меѓународните саеми за тетоважа. Студиото е исто така многу чисто и хигиенско, користејќи само материјали за еднократна употреба. Кога ќе добиете тетоважа овде, можете да бидете сигурни дека ќе добиете професионално и прилагодено уметничко дело на вашата кожа.

Адреса: Росенхајмер 70, 81669 Минхен
Телефон: 089 41606868
Веб-страница: http://www.tempel-muenchen.de/

2. Тетоважа Ананси

Tattoo Anansi е модерно и стилско студио за тетоважа основано во 2015 година. Се наоѓа во прекрасниот округ Хајдхаузен на Ајнштајнштрасе 149. Студиото се карактеризира со својата меѓународна ориентација, бидејќи редовно ги поканува гостите тетовски уметници од целиот свет да ја претстават својата уметност во Минхен. Тимот Tattoo Anansi се состои од неколку уметници, од кои сите покажуваат високо ниво на професионализам и креативност. Тие се значајни во сите стилови, од старото училиште до реалистичното до доцнење или акварелот. Основачот на студиото, Пол Варга, самиот е искусен тетовски уметник кој дал многу телевизиски и радио извештаи за неговата работа. Студиото е дизајнирано да биде многу светло и добредојдено, нудејќи пријатна атмосфера за клиентите.

Адреса: Ајнштајнстр. 149, 81675 Минхен
Телефон: 089 33039788
Веб-страница: https://tattooanansi.de/
3. Шареност

Фарбенпрахт е мало, но фино студио за тетоважа на Dreimühlenstraße 33 во Глокенбахвиертел. Таа била отворена од Андрик во 2008 година и оттогаш се водела заедно со Миријам. Двајцата тетовски уметници имаат неконвенционален и креативен стил под влијание на графичкиот дизајн и илустрации. Тие сакаат да работат со бои, создавајќи живописни и оригинални тетоважи за своите клиенти. Без разлика дали се мали или големи мотиви, без разлика дали се геометриски или разиграни - секоја желба е исполнета со пламен на боја. Студиото е многу пријатно и лично наместено и нуди добри совети на муштериите. Покрај тоа, студиото често добива гости тетоважи од различни земји кои носат свои стилови.

Адреса: Dreimühlenstraße 33, 80469 Минхен
Телефон: 089 18922545
Веб-страница: https://farbenprachttattoo.de/
4. Хаос екипаж

Chaos Crew е едно од најголемите тетовски студија во Минхен со површина од 300 квадратни метри. Се наоѓа во Шлајсхајмер Штрасе 194 во округот Максворштат. Студиото е основано во 1999 година и оттогаш стана постојана институција во минхенската сцена на тетоважа. Студиото има неколку соби во кои работат различни тетовски уметници, секој со свои стилови и фокуси. Дали старото училиште, новото училиште, реалистичното, племенското или комичниот - во Chaos Crew сите ќе го најдат својот вистински уметник за тетоважа. Студиото е многу модерно и чисто опремено и нуди релаксирана и пријателска атмосфера за клиентите. Покрај тетовирањето, студиото нуди и други услуги, како што се трајна шминка, ласерско отстранување на тетоважи или пирсинг.

Адреса: Шлајсхајмер 194, 80797 Минхен
Телефон: 089 30768686
Веб-страница: https://www.chaoscrew.org/

 

Theater in München.

Advertising

    1    

Like ButtonI Like it!

Advertising