Топ листа на најдобри тетовски уметници во Франкфурт на Мајна

Ако барате нова тетоважа, можеби веќе имате некои идеи во главата за она што сакате да го направите. Но дали некогаш си размислувал кој треба да ги овековечи уметничките дела на твојата кожа? Изборот на вистинскиот уметник за тетоважа е барем толку важен колку и самиот мотив, бидејќи на крајот, сакате резултат кој ќе ве направи среќни долго време и ќе ја изразите вашата личност. За да ви помогнеме да одлучите, составивме врвен список на најдобрите тетовски уметници во Франкфурт на Мајна. Ова се заснова на различни критериуми како искуство, стил, хигиена и ревизии на клиентите. Проверете ги следниве студија и пронајдете го вашиот омилен!

1. Инкогнито тетоважа
Инкогнито Тетоважа е познато студио во срцето на Франкфурт кое постои од 1994 година. Тука работат пет талентирани тетовски уметници, специјализирани за различни стилови, како што се реализам, црн и сив, dotwork или акварел. Студиото придава голема важност на индивидуалните совети и пријатната атмосфера. Пред сè, муштериите го пофалија високиот квалитет на работата, чистотата на собите и пријателството на тимот.

2. Тетоважа на Шварцвалд
Black Forest Tattoo е модерно студио во Норденд од Франкфурт, основано во 2016 година. Студиото нуди широк спектар на стилови, од традиционални до современи тетоважи. Четирите тетовски уметници се искусни уметници кои создаваат свои дизајни или се водени од желбите на муштериите. Студиото е познато по високите стандарди за хигиена, пријатен декор и фер цени.

3. Длабока уметност на кожата
Skin Deep Art е мало, но фино студио во Заксенхаузен, кое беше отворено во 2009 година. Студиото е специјализирано за реалистични тетоважи кои се прават со големо внимание на деталите. Двајцата тетовски уметници се мајстори на нивниот занает и верно можат да прикажат портрети, како и животни или пејзажи. Студиото убедува со своите професионални совети, опуштената атмосфера и задоволните муштерии.

Advertising

4. Дивокат продавница
Wildcat Store е повеќе од само салон за тетоважа. Исто така е продавница за пирсинг и накит која постои во Франкфурт од 1997 година. Студиото нуди различни стилови на тетоважа, како што се племенски, маори, мандала или стрип. Трите тетовски уметници се креативни и флексибилни и се среќни што одговараат на индивидуалните идеи на клиентите. Студиото импресионира со своите хигиенски услови, модерна опрема и добра услуга.

5. Боја афера тетоважа
Farbaffäre Tattoo е младо и динамично студио во Борнхајм, основано во 2018 година. Студиото е специјализирано за шарени тетоважи кои се прават со многу страст и вештина. Двајцата тетовски уметници се страствени уметници кои спроведуваат свои идеи или се инспирирани од муштериите. Студиото бележи поени со својата лична услуга, неговото весело расположение и неговите ентузијастички клиенти.

Frankfurter skyline in der dämmerung.

Топ листа на најдобри тетовски уметници во Оберхаузен

Ако барате нова тетоважа, можеби веќе имате некои идеи во главата за она што сакате да го направите. Но дали некогаш си размислувал кој треба да ти ги стави уметничките дела на кожата? Изборот на вистинскиот уметник за тетоважа е барем толку важен како и самиот мотив, бидејќи на крајот, резултатот не само што треба да изгледа убаво, туку и да биде хигиенски и безбеден.

За да ви помогнеме да одлучите, составивме врвен список на најдобрите тетовчани во Оберхаузен. Ова се базира на различни критериуми, како што се искуството, стилот, рејтингот и цената на соодветните студија. Секако, оваа листа не е исцрпна и има многу други добри тетоважа уметници во Оберхаузен, но може да ви даде прв преглед и да ви помогне да направите вистински избор.

Еве ги нашите топ 5 најдобри тетовски уметници во Оберхаузен:

1. Студио за тетоважа со црно мастило
Студиото за тетоважи со црно мастило е едно од најстарите и најпознатото студио во Оберхаузен. Од 1998 година, тимот околу сопственикот и тетовскиот уметник Френк нуди професионални и индивидуални совети и имплементација на тетоважи од секаков вид. Без разлика дали сакате мал симбол или голем портрет, ќе го најдете тука. Студиото е специјализирано за реалистични, црни и сиви и тетоважи во боја, но се можни и други стилови. Хигиената и квалитетот на работата се од голема мера, па се користат само висококвалитетни бои и материјали. Студиото, исто така, е сертифицирано од страна на здравствениот оддел и редовно се инспектира. Цените зависат од големината и напорите на тетоважата, прелиминарниот состанок е бесплатен и необврзувачки.

Advertising

2. Инкогнито тетоважа
Инкогнито Тетоважа е модерно и креативно студио кое се наоѓа во центарот на Оберхаузен. Четири млади и талентирани уметници за тетоважа кои се специјализирани за различни стилови работат тука. Без разлика дали сакате мандала, животно или писмо, вашите желби ќе бидат исполнети тука. Студиото придава голема важност на личната и пријателска атмосфера во која можете да се чувствувате удобно. Хигиената, исто така, се сфаќа многу сериозно, па целата опрема е стерилизирана и дезинфекцирана. Цените се фер и транспарентни, консултацијата чини 20 евра, кои се наплаќаат при закажување.

3. Тетоважа на уметноста на болката
Art of Pain Tattoo е мало, но фино студио во Оберхаузен-Стеркраде. Тука работи само еден тетовски уметник, имено Алекс, кој е специјализиран главно во тетоважи, геометриски и племенски тетоважи. Ја црта секоја тетоважа поединечно за секој клиент и одговара на желбите и идеите. Студиото е чисто и пријатно, па можете да се опуштите додека Алекс го прави својот занает. Цените зависат од големината и нивото на деталите на тетоважата, консултацијата е бесплатна.

4. Тетоважа од Ралф
Тетоважата на Ралф е мало студио во Оберхаузен-Остерфелд, кое го води Ралф. Ралф е искусен тетовски уметник кој е во бизнисот повеќе од 20 години. Тој е учесник во многу различни стилови, како старо училиште, ново училиште, стрип или ориенталец. Тој го советува секој клиент поединечно и ја црта секоја тетоважа самиот. Студиото е едноставно, но чисто, хигиената е главен приоритет. Цените се евтини и фер, консултацијата е бесплатна.

5. Длабока уметност на кожата
Skin Deep Art е ново студио во Оберхаузен-Лирих, кое го води Сандра. Сандра е млада тетоважа која се фокусира главно на тетоважите со акварели, скици и букви. Таа има развиено свој стил, карактеризиран со светли бои и динамични линии. Таа одговара на секој клиент поединечно и ја дизајнира секоја тетоважа според неговите желби. Студиото е светло и модерно, хигиената се сфаќа многу сериозно. Цените се разумни и се разликуваат во зависност од големината и напорите на тетоважата, консултацијата е бесплатна.

Ова беа нашите најдобри 5 тетовски уметници во Оберхаузен. Се надеваме дека овој список ви помогна да добиете преглед, а можеби дури и да го најдете вашиот сон тетоважа уметник. Секако, постојат многу други добри уметници за тетоважа во Оберхаузен, кои не можевме да ги именуваме сите тука. Затоа ви препорачуваме секогаш да направите свое истражување и да погледнете неколку студија пред да одлучите. Бидејќи добивањето тетоважа е доживотна одлука за која не треба да жалите. Ви посакуваме многу забава и успех во вашата потрага по вашата совршена тетоважа!

Gasometer in Oberhausen.

Топ листа на најдобри тетовски уметници во Виена

Ако барате нова тетоважа, можеби веќе имате некои идеи во главата, но сеуште не сте го нашле вистинскиот уметник. Добивањето тетоважа е трајна одлука за која не сакате да жалите, па важно е да изберете уметник за тетоважа кој одговара на вашите желби и стил. Постојат многу талентирани тетовски уметници во Виена кои имаат совладано различни стилови и техники, од традиционални до реални, од боја до црно-бела. За да ви помогнеме да изберете, составивме топ листа на најдобрите тетовски уметници во Виена кои треба да ги разгледате за вашите следни уметнички дела.

Алекс Ними.
Алекс Неуми е познат тетовски уметник кој е специјализиран за реалистични портрети и животински мотиви. Тој работи во студиото "Црно-бела тетоважа" во Мариахилфер Штрасе и има тетовирано многу познати личности како Сидо, Бушидо или Кончита Вурст. Неговите дела се карактеризираат со високо ниво на детали и импресивно засенување. Ако сакате тетоважа која изгледа како фотографија, сте дошле на вистинското место во Алекс Неуми.

2. Ана Саксе.
Ана Сакс е млада и талентирана тетоважа која е најпозната по нејзините шарени и игриви дизајни. Таа работи во студиото "Tattoo Mania" во Währinger Straße и има развиено свој стил кој ги комбинира елементите од стрипот, цртаните и поп уметничките сектори. Нејзините мотиви често се хумористични, оригинални и полни со личност. Ако сакате весела и креативна тетоважа која ја изразува вашата индивидуалност, треба да ја посетите Ана Саксе.

3. Даниел Мајер.
Даниел Мајер е искусен и разностран тетовски уметник кој е специјализиран за геометриски и апстрактни модели. Тој работи во студиото "Lowbrow Tattoo" на Lerchenfelder Straße и има минималистички и елегантен стил кој се истакнува од останатите. Неговите дела често се инспирирани од природата, математиката или духовноста и имаат длабоко симболично значење. Ако сакаш естетска и софистицирана тетоважа која ја одразува твојата филозофија, Даниел Мајер е вистинскиот уметник за тебе.

Advertising

4. Ева Шатц
Ева Шатц е позната и популарна тетоважа која е специјализирана за флорални и ботанички мотиви. Таа работи во студиото "Mint Club Tattoo" во Neubaugasse и има деликатен и женски стил кој ја доловува убавината на природата. Нејзините дела често се деликатни, детални и хармонични, давајќи му на телото природна елеганција. Ако сакате романтична и стилска тетоважа која ја покажува вашата врска со природата, треба да ја посетите Ева Шац.

5. Флоријан Сантус
Флоријан Сантус е почитуван и наградуван тетовски уметник кој е специјализиран за традиционални јапонски мотиви. Тој работи во студиото "Horikitsune" на Gumpendorfer Straße и има автентичен и почитуван стил кој ја почитува јапонската култура и историја. Неговите дела често се големи, шарени и динамични, раскажувајќи приказна за храброст, чест или љубов. Ако сакате моќна и импресивна тетоважа која го изразува вашето восхитување кон Јапонија, треба да контактирате со Флоријан Сантус.

Wiener Park im Herbst.

    1    

Like ButtonI Like it!

Advertising